top of page
Seramik.png
Borulu.png
Uretec.png
saglikli yasam.png
Sağlıklı Yaşam Ürünleri
vantılator.png

İŞ ORTAKLARIMIZ

Radyant ısıtma sistemleri, yüksek yoğunluklu ısıtıcılar, kafe ısıtma, alan ısıtma, doğalgazlı ısıtma sistemleri ve radyant uygulamalar

GÜNDEM

SAĞLIKLI VE GÜVENLİ YAŞAM TEKNOLOJİLERİ

Hitit Proje Isı ve Yapı Sanayi Ticaret Limited Şirketi ;

 

Kurulduğu günden beri, Ekotermal Mühendislik prensiplerine uygun olarak sağlıklı bir yaşam ortamını amaçlayan çevre dostu çağdaş iklimlendirme çözümlerini siz değerli müşterilerimize sunmaya gayret etmiştir.  

 

Son 3 ay içinde tüm dünyayı saran pandemik Covid-19 virüs salgını sebebiyle maalesef yaşanılan büyük can kayıpları , artık hepimizin ev ve iş hayatımızda öncelikli olarak sağlıklı ve hijyenik ortamları sağlayacak gereken önemleri almamız gerektiğini net bir biçimde ortaya koymuştur

 

Şirketimiz, tüm dünyanın büyük acılar yaşayarak yüzleştiği bu sıkıntılı ortamda, Alman proje ortağımızla ve Türkiye münhasır yetkili temsilcisi olduğumuz GoGaS Goch GmbH&Co.KG ile birlikte aynı dönemde yeni bir sayfa açmaya karar vermiş ve bu konuya ilişkin çözüm üreten ileri teknolojilerden faydalanarak ürün portföyümüzü geliştirmeye başlamıştır.

 

Konuya ilişkin olarak satışa sunduğumuz ürün setlerini ve başladığımız dezenfeksiyon uygulamalarıyla birlikte önerdiğimiz cihazlarla ilgili detaylı bilgilere sitemizden ulaşabilirsiniz.

 

 

Uygulama Alanlarımız :

 

 

 • Ofisler, İdari merkez ve Ticari binalar

 • Yönetim Kurulu Odaları. Toplantı odaları ve Sunum Merkezleri

 • Resepsiyon ve gişeler

 • Üretim, Depolama ve Lojistik Binaları

 • Restoranlar, Kafeler,Kantin ve Mutfaklar

 • Sosyal Alanlar ve Soyunma Odaları

 • Medikal Alanlar ve Bakım Merkezleri

 • Laboratuarlar, Diş Merkezleri, Ecza ve Kimyasal Endüstriler

 • Fuar ve Konferans Alanları

 • Havalimanları, Tren Garları, Otobüs Terminalleri ve Bekleme Alanları

 • Nakliye araçları- Yük ve Yolcu Gemileri, Trenler, Metro,Uçak, Otobüs ve Feribotlar

 • AVM ler, Toptan ve Perakande Satış Mağazaları

 • Oteller, Tatil Köyleri, Rezidanslar, Apartmanlar, Siteler, Yurtlar ve Barakalar

 • Spor Salonları, Stadyumlar, Yüzme havuzu ve Tenis Kortları

 • Okullar, Kreşler ve Sosyal Alanlar

 • Sinemalar, Tiyatrolar ve Konser Salonları

Yoğuşmalıda üçte bir tasarruf !

Türkiye'de nisan ayında yürürlüğe giren Enerji Verimliliği Direktifi (ErP) kapsamında artık sadece yoğuşmalı  radyant  ısıtma ürünler tüketicilerin kullanımına sunulacak. Yönetmeliğin enerji etkinliğini iyileştirmeyi ve çevreyi korumayı hedeflediğini vurgulayan EMAS Makina Sanayi Genel Müdürü Mehmet Özokumuşoğlu, "Yüksek verimlilik sağlayan radyant ısıtmalı yoğuşmalı cihazlar, radyant ısıtma yakıt tüketiminde yüzde 30'a varan tasarruf sağlıyor. Böylece doğalgaz tüketimi ve faturası azalırken, ülke ekonomisine de önemli katkı sağlanacak. 30 yılı aşkın süredir ısıtma sistemleri sektöründe faaliyet gösteren bir şirket olarak, mevcut ürünlerimizin yanı sıra yeni ürünlerimiz ve satış ve satış sonrası hizmet kanallarımızla bu geçişi başarılı bir şekilde tamamlayacağız" dedi. Avrupa Birliği uyum yasaları ve düzenlemelerinin bir parçası olan ErP yönetmeliği, yüksek verimli ve atık gaz oranı daha düşük olan yoğuşmalı kombilerin üretilip satılmasını kapsarken, yüksek oranda enerji tüketen tüm ürünlerin kademeli olarak piyasadan kaldırılması amaçlanıyor. Konvansiyonel kombilerin ithalat ve üretimine yasak getiren düzenlemenin mevcut kombileri etkilemeyeceğini vurgulayan Özokumuşoğlu, "Halihazırda kullanılan konvansiyonel kombiler ile ilgili bir değişiklik söz konusu olmadığından, tüketiciler kombilerini değiştirmek zorunda değil. Mevcut cihazlar tüketim ömrü bitene kadar kullanılabilir" açıklamasını yaptı.

VERİME DE BAKILMALI
Yönetmeliğe uygun yoğuşmalı cihazların yakıt tüketiminde yüzde 30'a varan tasarruf sağladığını hatırlatan Özokumuşoğlu, "Kombi seçerken evin ısıtma ve kullanım suyu ihtiyacının yanında, verime de bakılmalı. Satın alınacak kombinin yedek parçalarının uygun fiyatlı olması ve servis ağının yaygın olması da çok önemli. Diğer önemli konu ise bina ve izolasyon kalitesi" dedi. Ar-Ge çalışmalarını da yoğun şekilde sürdürdüklerini belirten Özokumuşoğlu, "Önümüzdeki dönemde de tüketicilerimize konfor ve tasarruf sağlayan teknolojik ürünler geliştirmeye devam edeceğiz" diye konuştu.

GÜVENLİ YANMA TEKNOLOJİSİ YERLİ ÜRETİMLE GERÇEKLEŞTİ
2016'da E.C.A. olarak piyasaya yönetmeliğe uygun tam yoğuşmalı premix kombiyi sunduklarını vurgulayan Özokumuşoğlu, "Güvenli Yanma Teknolojisini (SCOT) Türkiye'de ilk kez yerli üretimle gerçekleştirdik. 2017'de enerji yönetmeliğine uygun,  seramik ısıtıcı, ufo, Proteus Premix kombimizi müşterilerimizin beğenisine sunduk. Bu yıl da en yeni ürünümüz olan Plustech kombimizi ilk kez Sodex Fuarı'nda lanse ettik. Plustech kombi, yüzde 102.5 enerji verimi ve yüzde 35 modülasyon oranı ile tasarruf sağlayan bir ürün" dedi. Seramik radyant ısıtma

Viyana’da ısıtma sistemi dijitalleşecek !

Viyana'daki bölgesel ısıtma ağı, büyük enerji kayıpları ve darboğazların giderilerek daha verimli yönetilebilmesi için dijital hale getirilecek.

Sloven enerji grubu Petrol, enerji şirketi Wien Energie ile Viyana'daki bölgesel ısıtma ağının dijital hale getirilmesinin ilk aşamasını gerçekleştirmek için bir sözleşme imzaladığını ve projenin ikinci aşaması içinde yarışacağını açıkladı. Şirket, sözleşme uyarınca Mayıs ayına kadar, sistemin en büyük enerji kayıplarını ve darboğazlarını gösterecek bir termal-hidrolik ağ modelini hazırlayacak ve Energie’nin ısıtma ağını daha verimli yönetmesine yardımcı olacak bir yazılım geliştirecek.

PROJE İKİ AYAKLI İŞLEYECEK

Wien Energie, önümüzdeki yıl üretim ve ısıtma dağıtımının işletme maliyetlerini azaltacak dijitalizasyonun ikinci aşamasını başlatmayı planlıyor. İkinci aşamada, gerçek zamanlı olarak ağın işleyişi optimize edilecek. Hava tahmini verilerine bağlı olarak enerji tüketimi tahmin edilecek ve son kullanıcılara mümkün olacak en ekonomik şekilde nasıl dağıtılacağı önerilecek.

Wien Energie, Büyük Viyana metropolitan bölgesinde yaklaşık 2 milyon kişiye, 230.000 işletme ve sanayi tesisine elektrik, doğal gaz ve ısıtmanın güvenilir tedariğinden sorumlu.

Istanbul 2018 ISK-Sodex Uluslararası Isıtma, Soğutma, Klima, Havalandırma, Güneş Enerjisi Sistemleri Fuarı

ISK-SODEX Istanbul 2018 fuarı 7-10 Şubat 2018 tarihlerinde Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecektir.
Sektörünün önde gelen fuarları olan ISK-SODEX Istanbul, sektördeki son trendleri ve gelişmeleri takip etmek isteyen herkesin ajandasına eklemesi gereken bir etkinliktir.

ISK-SODEX, dünyanın her yerinden, konusunda uzman katılımcıları ve ziyaretçileri ile bilgi alışverişi yapma imkanı sunmasının yanı sıra, fuar süresince devam eden destekleyici programları ve sektörün önde gelen dernekleri ile olan iş birlikleri sayesinde ısıtma, soğutma, klima, havalandırma ana başlıklarında katılımcı ve ziyaretçilerine büyük olanaklar tanır. İş bağlantıları kurma-geliştirme, sektördeki en son yenilik ve gelişmeleri yakından tanıma fırsatı sunan ISK-SODEX Istanbul Fuarı’nın sektördeki yeri ve önemi katılımcı ve ziyaretçileri tarafından da tescillenmiştir.

2018’de çıkacak yeni yasa ve direktiflerle cihaz verimlilikleri artacak

2017 yılını geride bırakmaya hazırlandığımız şu günlerde haber merkezimize “2017 yılı değerlendirmesi” içerikli çok sayıda bülten ulaşıyor. Bunlar arasından paylaşmakta fayda gördüklerimizi ileteceğim: Mesela 2017’nin ISK Sektörü açısından değerlendirmesi konusunda Alarko Carrier’a Genel Müdür Yardımcısı Haluk Ferizoğlu, İklimlendirme sektöründe 2018 yılına dair beklentilerin olumlu olduğunu dile getiriyor. Ferizoğlu, “Yapımı devam eden kamu özel

ortaklığı hastanelerinin etkisiyle, klima santrali ve soğutma kulesi pazarında biraz artış, fancoil pazarında hafif düşüş, soğutma grubu ve çatı tipi klima pazarında ise % 10 civarında daralma bekleniyor. Alarko Carrier olarak, merkezi iklimlendirme alanındaki satışlarda 2017 sonu itibarıyla pazara paralel oranda bir seyir tahmin ediyoruz. TL olarak önceki yıla göre artış meydana gelse de, yüksek kur sebebiyle dolar bazında merkezi iklimlendirme açısından %5 oranında gerileme olacağı öngörülüyor. 2017 yılında bina otomasyon sistemleri ve soğutma kuleleri, merkezi iklimlen-

dirme cirosunda önceki yıla göre yüzdesel olarak en çok artış gösteren ürünler. 2018’de de, bu yıla benzer biçimde, ürün bazında değişmekle birlikte merkezi iklimlendirme pazarında %5 oranında daralma öngörülüyor” diyor. Ferizoğlu:

“2017 referandum sürecinden sonraki aylarda bir miktar toparlanma görülse de, ticari klimalarda (VRF –LC) pazarın 2017’de yatay seyrettiğini söylemek mümkün. Ek olarak, AB’de 2014’te F-gaz regülasyonunun yayınlanmasıyla,

alternatif akışkanlar, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de konuşulmaya başlandı. 2018 yılında klima sektöründe görülecek değişiklikliklerden biri, firmaların ürün gamındaki yeni nesil R32’li cihazların artışı olacak. İç ortam hava kalitesi,klima seçiminde dikkat edilen bir diğer önemli nokta” diyor. 2017’de ticari klima ve VRF (değişken debili soğutucu akışkan sistemi) piyasasının kısmen daha durgun seyrettiğini söyleyen Ferizoğlu, “Dengesiz kur

oranı yatırımcıların alımlarını ertelemelerinde en büyük etken oldu. 

Please reload

bottom of page